Misyon - Vizyon

 

Sevgili Ordulular,

 

Türkiye’nin en güzel sahillerine sahip Ünye ilçemizin maviyle yeşilin tüm tonlarının görüldüğü denize sıfır doğa harikası bölgesinde, 2016 yılında hayata geçirdiğimiz Yunus Emre Kuruluş Gençlik Kampımız ile gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmalarına önemli katkılar sağladığımız görüyoruz.

 

Milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren bir gençliğin yetişmesine katkı sunmak amacıyla hizmete sunduğumuz gençlik kampımızla öğrencilerimizin eğlenmelerini, eğlenirken öğrenmelerini sağlıyoruz. Kitap okuma etkinliğinden satranca, değerler eğitiminden sosyal ve kültürel gezilere ve yüzme sporundan ilk yardım eğitimine kadar birçok faaliyetin sürdürüldüğü kampta gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi ve zamanlarını daha verimli kullanmalarını hedefliyoruz.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak, kentimiz insanından takdir topladığımız ve her yıl organize etmeyi planladığımız Yunus Emre Kuruluş Gençlik Kampımızla, birer haftalık kamp dönemleriyle öğrencilerimizin yaz tatillerini etkin ve dolu dolu geçirmelerini, dostluk ve arkadaşlık ilişkilerini geliştirerek geleceğe daha sağlıklı bakabilen bireyler olmalarını sağlıyoruz.

 

Bu vesileyle geleneklerine ve değerlerine sahip çıkan, toplumsal gelişmelere kayıtsız kalmayan, sağlıklı ve dinamik bir nesil yetiştirme yolunda yepyeni ve özgün projelerle hizmet vermeye devam edeceğiz.